bookmark_border

Vištienos ir žiedinio kopūsto troškinys su ryžiais

60 min. 4-6 > 6.00 €

Kadangi liko pusė nesuvalgyto žiedinio kopūsto, o šaldytuve turėjau vištienos filė, vakarienei jau buvau suplanavusi kepti iš jų kotletukus. Paklausus šeimos narių ar bus gerai, sulaukiau atsakymo, kad tiks, bet labiau norėtų sriubos ar kokio troškinio. Nusprendžiau pagaminti troškinį ir nesupratau ar vištienos ir žiedinio kopūsto troškinys su ryžiais gavosi tikrai toks skanūs, ar tiesiog vaikai labai alkani buvo, bet valgė ir dar prašė, kas labai džiugino.

Patiekalui, kurio užteks keturių asmenų šeimai ir dar šiek tiek liks kitam kartui, pagaminti reikės:

2 gabalėlių (apie 400 g.) vištienos filė

50 g. sviesto

2 galvučių svogūno

5 skiltelių česnako

2 didelių morkų

1 stiklinės “Basmati” ryžių

Pusę žiedinio kopūsto

1 raudonosios paprikos

Saujos smulkintų krapų, svogūnų laiškų

1 valgomojo šaukšto prieskonių mišinio “Persiladas”

250 ml. riebios grietinėlės

500-750 ml. sultinio

Gaminame taip:

Puode storu dugnu išlydome sviestą. Dedame kapotas česnako skilteles ir jas pakepiname porą minučių. Dedame nedideliais gabalėliais pjaustytą vištienos filė. Pabarstome druska ir kepiname apie 5-8 minutes. Sudedame pusžiedžiais pjaustytus svogūnus, šiaudeliais pjaustytas morkas ir kubeliais pjaustytą papriką. Išmaišome ir kepiname apie 5 minutes. Dedame gerai perplautus ryžius ir užpilame sultiniu, sultinio reikėtų įpilti tiek kad apsemtų, maždaug 500 ml. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 20 minučių. Keletą kartų patikriname ar nereikia papildomai įpilti sultinio, jei reikia įpilame ir pamaišome.

Į puodą dedame žiedinėliais išskaidytą žiedinį kopūstą ir užpilame grietinėle. Beriame “Persilado” prieskonių, smulkintus krapus, svogūnų laiškus, išmaišome ir puodą uždengę dangčiu troškiname apie 20 minučių.

Vištienos ir žiedinio kopūsto troškinys su ryžiais paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite