Vištienos blauzdelės su morkų ir voveraičių padažu

60 min. 2-4 > 4.00 €

Sekmadienio pietums šeimai sugalvojau iškepti vištienos blauzdelių. Jas ruošiau labai paprastai tiesiog ištryniau mėgiamais prieskoniais, apkepiau keptuvėje ir palikau pusvalandžiui troškintis. Kol blauzdelės troškinosi spėjau išvirti šviežias bulvytes ir paruošti baltąjį morkų ir voveraičių padažą prie jų. Pietūs gavosi išties labai skanūs ir patiko visai šeimai.

Patiekalui pagaminti reikės:

5 vištienos blauzdelių

2 skiltelių česnako

2 valgomųjų šaukštų „Vegeta“ Natur prieskonių mišinio vištienai

100 ml. sultinio arba vandens

Aliejaus kepimui

Padažui:

1 valgomojo šaukšto sviesto

1 valgomojo šaukšto miltų

Maždaug 100 g. šviežių voveraičių

1 morkos

1 galvutės svogūno

100 ml. pieno

80 ml. grietinėlės

Druskos pagal skonį

Saujos smulkintų krapų, svogūnų laiškų

Pirmiausia paruošiame vištienos blauzdeles:

Vištienos blauzdeles ištriname prieskoniais. Dedame į įkaitintą keptuvę su aliejumi, apkepame po 5-8 minutes iš abiejų pusių. Dedame česnako skilteles ir užpilame sultiniu. Keptuvę uždengę dangčiu troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 25-30 minučių. Iškepusias blauzdeles atidedame į lėkštę.

Ruošiame padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame kapotą svogūną, pakepiname apie 3-5 minutes, dedame burokine tarkele tarkuotą morką, pabarstome druska ir dar kepiname apie 3 minutes. Sudedame valytas, pjaustytas voveraites ir dar kepiname apie 8 minutes. Beriame miltus ir nuolat maišydami supilame pieną. Beriame smulkintus krapus, svogūnų laiškus, supilame grietinėlę. Vis pamaišydami šildome ant silpnos ugnies apie 5 minutes po užvirimo. Į gautą padažą sudedame keptas vištienos blauzdeles. Ir dar keletą minučių patroškiname.

Vištienos blauzdelės su morkų ir voveraičių padažu paruoštos. Prie jų labai tiko virtos šviežios bulvytės.

Daugiau