Virtų bulvių blynai su daržovių ir vištienos įdaru

45 min. 4-6 > 5.00 €

Šiandien šeima vakarienei užsiprašė žemaičių blynų. Kadangi karantino laikotarpiu laisvo laiko turiu kiek daugiau nei įprastai – pageidavimą mielai įvykdžiau. Tiesa, kepiau ne tuos tikruosius, tradicinius žemaičių blynus, bet labai panašius. Virtų bulvių blynai su daržovių ir vištienos įdaru pavyko kuo puikiausiai ir gavosi labai skanūs.

10 vidutinio dydžio blynų paruošti reikės:

8 vidutinio dydžio su lupena virtų bulvių

1 kiaušinio

3-4 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

2-3 valgomųjų šaukštų miltų

Druskos pagal skonį

Įdarui:

1 gabalėlio virtos vištienos filė

1 didelės morkos

Maždaug stiklinės pjaustyto šviežio baltagūžio kopūsto

1 galvutės svogūno

1-2 skiltelių česnako

1 valgomojo šaukšto sviesto

Druskos, mėgiamų prieskonių pagal skonį

Papildomai reikės aliejaus kepimui

Pirmiausia pasiruošiame įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą, beriame kapotą svogūną, česnako skilteles ir porą minučių pakepiname. Dedame burokine tarkele tarkuotą morką, pabarstome druska ir kepiname apie 5 minutes. Sudedame smulkintą virtą vištienos filė, šviežią baltagūžį kopūstą, pabarstome mėgiamais prieskoniais, išmaišome, ir keptuvę uždengę dangčiu pakepiname apie 5 minutes. Atidedame.

Virtas bulves nulupame ir sutarkuojame smulkia tarkele, dedame į dubenį. Beriame bulvių krakmolą, miltus, įmušame kiaušinį, pabarstome druska ir išmaišome.

Imame šiek tiek bulvių masės, suformuojame paplotėlį ant kurio dedame maždaug 1 kupiną valgomąjį šaukštą pasiruošto įdaro, užlenkiame ir suformuojame norimos formos blynus. Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame bulvinius blynus su vištiena ir apkepame po 5-6 minutes iš abiejų pusių.

Virtų bulvių blynai su daržovių ir vištienos įdaru paruošti. Patiekiame su grietine ar mėgstamu padažu. Skanaus!

Taip pat skaitykite