Varškėtukai su obuoliais

30 min. 4 > 4.00 €

Dažniausiai, tą dieną kai nesinori mėsos, šeimos pietums ar vakarienei gaminu patiekalus iš varškės, kurios tikrai beveik visada turiu šaldytuve. Šį kartą vaikams užsiprašius varškėtukų, sugalvojau juos pagaminti kiek kitokius nei įprastai. Kadangi turėjau obuolių, į masę vieną jų ir įtarkavau. Juos gamindama galvojau, kaip bus taip, bet virti varškėtukai su obuoliais gavosi išties gardūs ir labai patiko visiems.

Varškėtukams, kurių užteks keturių asmenų šeimai, dviems suaugusiems ir dviems vaikams pagaminti reikės:

300 g. riebios varškės

1 kiaušinio

5 valgomųjų šaukštų manų kruopų

3 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

1-2 arbatinių šaukštelių vanilinio cukraus

1 valgomojo šaukšto rudojo cukraus

1 nelabai rūgštaus obuolio

Žiupsnelio druskos

Papildomai reikės šiek tiek miltų paviršiui pabarstyti, 1 valgomojo šaukšto bulvių krakmolo virimui, cinamono apibarstyti.

Ruošiame varškėtukus:

Į dubenį dedame varškę, įmušame kiaušinį, burokine tarkele įtarkuojame obuolį be žievelės, beriame bulvių krakmolą, manų kruopas, vanilinį ir rudąjį cukrų, pabarstome druska ir išmaišome.

Plėšome tešlą į gabaliukus ir ant miltais pabarstyto paviršiaus formuojame juosteles – pailgas dešreles, kurias supjaustome norimo dydžio gabaliukais.

Paruoštus varškėtukus sudedame į verdantį pasūdytą vandenį su šiek tiek bulvių krakmolo, jiems iškilus į paviršių, verdame ant silpnos ugnies apie 3-5min.

Išvirusius varškėtukus patiekiau su sviesto ir jogurto padažu, pabarsčiau cinamonu. Tokia vakarienė labai patiko šeimai.

Taip pat skaitykite