Trinta burokėlių sriuba

30 min. 2 1.50 €

Raudonasis burokėlis – labai naudinga, skani ir  ypač mėgstama vaikų daržovė, kurioje gausu beveik visų mažam organizmui reikalingų medžiagų: vitaminų B1, B2, PP, C; mineralų – fosforo, geležies, kalio bei magnio.

Ši daržovė kūdikių ir mažų vaikų mityboje nepakeičiama. Raudonuoju burokėliu galima paskaninti pirmąsias tyreles, košes bei sriubas.Derėtų atminti tai, kad burokėlis laisvina vidurius.

Labai skani, lengvai ir greitai paruošiama trinta raudonųjų burokėlių sriuba patiks ne tik mažyliams bet ir suaugusiems.

Trintai burokėlių sriubai paruošti reikės:

200g. virtos triušienos filė (arba kitokios jūsų mažylio mėgstamos mėsos)

1 nedidelio raudonojo svogūno

1 didelės morkos

2 nedidelių bulvių

2 nedidelių raudonųjų burokėlių

Žiupsnelio druskos (pagal skonį)

Švariai nuskustas, nuplautas bulves, morkas, burokėlius bei svogūną supjaustyti kubeliais. Sudėti į puodą, užpilti 500 ml. vandens. Virti maždaug 15 min. ant nedidelės ugnies. Išvirus daržovių sultinį atskirai nupilti (Bet neišpilti). Išvirusias daržoves kartu su virta mėsyte galima sutrinti el. trintuvu. Supilti atgal į puodą, pagal tai kokio tirštumo sriubos norite įpilti sultinio. Viską pavirti iki užvirimo.

Patiekiant galima pagardinti 1 arbatiniu šaukšteliu natūralaus jogurto arba grietinės. (Nebūtinai)

Skanaus !

P.S. Sriubai burokėlius naudojau mažyčius, tuos vadinamus mini burokėlius, jei naudosite įprastus, reikėtų atsižvelgti į tai, kad juos gali virti ilgėliau, t.y. pirmiausia į puodą siūlyčiau dėti kubeliais pjaustytus burokėlius, pavirti 10 minučių ir tik tada dėti daržoves.

Taip pat skaitykite