Šamo plėšiko kotletukai

45 min. 4 > 7.00 €

Vakar vakare su vaikais planavome šiandienos meniu. Vyresnėlis sūnus norėjo kažko iš vištienos, o mažasis norėjo žuvies. Po keletą minučių trukusių derybų, iš šaldiklio traukėme žuvį, bet su viena sąlyga – penktadienio vakarienei vyresnėliui pažadėjau iškepti picą. Afrikinio šamo plėšiko kotletukai gavosi išties skanūs. Mažasis, kaip ir beveik visus patiekalus iš žuvies, suvalgė pasičepsėdamas, na, o vyresnėlis taip pat suvalgė, sakė, buvo visai skanu.

Aštuoniems kotletukams paruošti reikės:

320g. afrikinio šamo plėšiko filė

1 morkos

1 kiaušinio

2 riekelių baltos forminės duonos arba batono

1 skiltelės česnako

Saujos smulkintų svogūnų laiškų, krapų

Mėgiamų prieskonių žuviai

Padažui:

1 valgomojo šaukšto sviesto

1 valgomojo šaukšto (be kaupo) miltų

100-150 ml. pieno

50-60 ml. grietinėlės

Mėgiamų prieskonių pagal skonį

Ruošiame žuvies kotletukus:

Į dubenį dedame labai smulkiai pjaustytą šamo plėšiko filė, piene mirkytas baltos duonos riekeles, smulkia tarkele įtarkuojame česnako skiltelę, morką, beriame smulkintus krapus, svogūnų laiškus, įmušame kiaušinį ir išmaišome.

Keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus. Iš pasiruoštos masės formuojame nedidelius kotletukus, kuriuos kepame įkaitintame aliejuje po 6-8 minutes iš abiejų pusių. Apkeptus atidedame į lėkštę.

Keptuvėje išlydome sviestą, beriame miltus. Nuolat maišydami supilame pieną ir pašildome iki užvirimo. Beriame mėgiamus prieskonius, žalumynus, supilame grietinėlę. Išmaišome. Sudedame apkeptus žuvies kotletukus ir keptuvę uždengę dangčiu troškiname ant silpnos ugnies apie 15 minučių.

Afrikinio šamo plėšiko kotletukai paruošti. Juos patiekiau su bulvių koše ir marinuotais burokėliais.

Daugiau