Pyragas su kriaušėmis, vištiena ir „Memel blue“ sūriu

80 min. 6-8 > 8.00 €

Šiandien, būdama sode ir rinkdama nuo žemės prinokusias kriaušes prisiminiau prieš keletą metų svečiuose ragautą pyragą su kriaušėmis ir sūriu. Pyrago skonis man labai patiko ir įsiminė ilgam. Gaila, tuo metu su virtuve nelabai draugavau, tad ir recepto paprašyti nesugalvojau.

Nešdamasi kriaušių pilną krepšį namo pasiryžau iškepti kažką panašaus ir galiu pasakyti, kad mano bandymas buvo tikrai gana sėkmingas. Pyragas su kriaušėmis, vištiena ir „Memel blue“ sūriu gavosi išties labai įdomaus, truputį pikantiško skonio. Tiesa, jį kepdama jau buvau nusiteikusi, kad ko gero jį teks valgyti vienai, tačiau mano nuostabai jis patiko ir vyrui, ir vaikams.

32 cm. skersmens pyrago tešlai pagaminti reikės:

180 g. šalto sviesto

250-300 ml. miltų

1 kiaušinio

1 valgomojo šaukšto prieskonių mišinio „Persiladas“

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

2 valgomųjų šaukštų natūralaus skonio jogurto

Druskos pagal skonį

Įdarui:

1 valgomojo šaukšto sviesto

2 valgomųjų šaukštų rudojo cukraus

2 gabalėlių virtos vištienos filė

2 prinokusių kriaušių

1 indelio tepamo sūrelio su mėlynuoju pelėsiu

Maždaug 50-60 g. „Memel blue“ sūrio

1-2 skiltelių česnako

Papildomai reikės šiek tiek sviesto formos patepimui ir manų kruopų formai pabarstyti, 1 kiaušinio

Pirmiausia ruošiame tešlą:

Burokine tarkele sutarkuojame sviestą. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais. Sutriname pirštais, kol neliks sausų trupinių. Įmušame kiaušinį, įdedame porą šaukštų natūralaus skonio jogurto, beriame druską, prieskonių mišinį „Persiladas“ išmaišome ir minkome rankomis. Iš tešlos padarome kamuoliuką ir dedame į šaldytuvą maždaug 30 minučių.

Ruošiame įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą. Dedame pusžiedžiais pjaustytą svogūną, pabarstome druska ir kepiname kol suminkštės. Beriame rudąjį cukrų ir kepiname tol, kol cukrus ištirps. Dedame plėšytą arba smulkiai pjaustytą virtą vištienos filė. Smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles ir pakepiname keletą minučių. Sudedame tepamąjį sūrelį su mėlynuoju pelėsiu ir išmaišome.

Ruošiame pyragą:

Ant miltais pabarstyto paviršiaus iš tešlos iškočiojame šiek tiek didesnį nei kepimo forma apskritimą, kurį atsargiai dedame į sviestu pateptą ir manų kruopomis pabarstytą kepimo formą užlenkdami kraštus.

Ant viršaus dedame kubeliais pjaustytas kriaušes bei paruoštą įdarą, išlyginame. Beriame šiek tiek trupinto „Memel blue“ sūrio. Kadangi man liko šiek tiek tešlos, tad sausainių formele išspaudžiau keletą žvaigždelių ir jomis papuošiau pyragą.

Orkaitę įkaitiname iki 175 laipsnių temperatūros:

Pyrago paviršių aptepame kiaušinio plakiniu, dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 35-40 minučių.

Pyragas su kriaušėmis, vištiena ir „Memel blue“ sūriu paruoštas. Skanus tiek šiltas, tiek pravėsęs. Skanaus!

Taip pat skaitykite