bookmark_border

“Panakota” su braškėmis

1 val. + 6 val. laikyti šaltai 3 >1.50 €

“Panakota” su braškėmis – tiesiog tobulas vasara kvepiantis dvisluoksnis desertas, kurį mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Mano vaikams šis desertas taip patiko, kad vaikai jau klausinėja, kada padarysiu vėl.

Baltajam sluoksniui:

80 ml. riebios grietinėlės

100 ml. pieno

1 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus

1 arbatinio šaukštelio želatinos miltelių (naudojau smulkius želatinos miltelius)

30 ml. karšto vandens

1-2 arbatinių šaukštelių cukraus

Raudonajam sluoksniui:

8 vidutinio dydžio braškių

1 arbatinio šaukštelio cukraus

1 arbatinio šaukštelio želatinos miltelių

30 ml. karšto vandens

Ruošiame baltąjį sluoksnį:

Į puodelį beriame želatinos miltelius, kuriuos užpilame karštu vandeniu, išmaišome ir paliekame pastovėti. Į puodą įpilame pieną, cukrų ir vanilinį cukrų, kaitiname ant silpnos ugnies iki kol cukrus ištirps. Supilame želatiną su vandeniu, gerai išmaišome ir paliekame atvėsti. Įpilame grietinėlę, išmaišome ir supilame į stiklines ar norimas formeles (aš gaminau labai universalioje silikoninėje Oogaa lėkštėje) iki pusės. Dedame į šaldytuvą pusvalandžiui, kad sustingtų.

 

Ruošiame braškių sluoksnį:

Želatinos miltelius užpilame karštu vandeniu ir gerai išmaišome. Į trintuvą sudedame braškes, įberiame cukraus ir sutriname iki vientisos masės. Supilame želatiną su vandeniu ir gerai išmaišome. Gautą masę užpilame ant jau sustingusios baltos masės. Dedame į šaldytuvą kelioms valandoms kad sustingtų.

 

 

Prieš išimdama formelę maždaug 15 minučių įdėjau į šaldiklį, panakota apstingo ir ją išimti buvo kur kas lengviau. Patiekiant papuošiau mėgiamomis uogomis. Skanaus!

Taip pat skaitykite