Orkaitėje kepta triušiena

80 min. 4-6 >9.00 €

Gaminant šį patiekalą, namuose kepimo metu pasklidęs gardus mėsos kvapas viliojo valgytojus žadindamas apetitą, tačiau deja, bet ne visi šeimos nariai susėdę prie stalo apsidžiaugė, kad pietums bus orkaitėje kepta triušiena. Dabar mums atėjo toks metas kai vyresnėliui sūnui pasidarė truputį sunku valgyti mėsą, nes jam labai gaila gyvūnų, triušiukų ypač, tačiau prikalbintas nusprendė paragauti, o suvalgęs savo porciją dar ir pakartojo.

Patiekalui, kurio užteks keturių asmenų šeimai, pagaminti reikės:

2 priekinių ir 2 užpakalinių triušio kumpelių

1 didelės morkos

1 raudonojo svogūno

4-6 skiltelių česnako

1 valgomojo šaukšto rudojo cukraus

2 valgomųjų šaukštų sviesto

250 ml. švelniai sūdyto daržovių sultinio

1-2 valgomųjų šaukštų “Dižono” garstyčių

Keletos šakelių šviežio rozmarino

Druskos pagal skonį

Mėgiamų prieskonių mėsai

Gaminame taip:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame dvi kapotas česnako skilteles, keletą sekundžių pakepiname. Į keptuvę dedame triušio kumpelius, juos apkepame po kelias minutes iš abiejų pusių.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Į kepimo indą dedame griežinėliais pjaustytą morką, svogūną, ant viršaus dedame apkeptus triušio priekinius ir užpakalinius kumpelius. Užtepame šiek tiek “Dižono” garstyčių, pabarstome ruduoju cukrumi, druska, mėgiamais mėsos prieskoniais, dedame keletą rozmarino lapelių, kapotas česnako skilteles, užpilame švelniai sūdytu daržovių sultiniu ir dedame į įkaitintą orkaitę, kepame apie 60-70 min. Kepiau naudodama orkaitės funkciją kepimas su garais, jei tokios kepimo funkcijos orkaitė neturi, rekomenduoju kepti kepimo maiše, uždarame kepimo inde ar pridengus folija.

Iškepusius triušio kumpelius patiekiame su mėgiamu garnyru. Skanaus!

Taip pat skaitykite