Gaukite mūsų "Android" programėlę!

Gauti iš Google Play

© 2015 - 2023 MB "Lorjus"

„Google Play“ ir „Google Play“ logotipas yra „Google LLC“ prekių ženklai.

Natūralus kiaušinių marginimas

Autorius:
Paskelbtas:

Jei prieš kelerius metus šv. Velykoms norėjosi kuo įdomesnių, ryškesnių, spalvingesnių margučių, tai pastaraisiais metais norisi labiau gamtiškų spalvų margučių.

Jau kelerius metus iš eilės iškart po užgavėnių šventės pradedu kaupti svogūnų ir česnakų lukštų atsargas. Kiaušinius marginti svogūnų lukštais nesudėtinga, į jų marginimo procesą mielai įsijungia vaikai, o ir rezultatas dažniausiai nenuvilia.

Reklama
  • Praėjusiais metais kiaušinius marginau su svogūnų lukštais ir įvairiais augalėliais. Tiesiog ant kiekvieno kiaušinio uždėjau po keletą augalėlių, suguldžiau į svogūnų lukštų patalus, susukau į merliaus gabalėlį ir aprišau siūlu. Sudėjau į puodą, užpyliau vandeniu, įbėriau šiek tiek druskos, įpyliau acto ir viriau ant silpnos ugnies apie 10 minučių nuo užvirimo pradžios, išjungiau ugnį ir palikau puode pastovėti dar geram pusvalandžiui. Gavosi tokie.
  • Taip pat praėjusiais metais pabandžiau kiaušinius apvyniotus svogūnų lukštuose išvirti ne kaip įprasta, bet papildomai įberti ciberžolės miltelių. Tai svogūnų lukštais aprištus kiaušinius sudėjau į puodą, užpyliau vandeniu, įbėriau šiek tiek druskos, 2 valgomuosius šaukštus ciberžolės miltelių, įpyliau acto ir viriau ant silpnos ugnies apie 10 minučių nuo užvirimo pradžios, išjungiau ugnį ir palikau puode pastovėti porai valandų. Gavosi tokie šviesiai geltonos spalvos.
Reklama
  • Praėjusiais metais labai nudžiugino margučiai, kuriuose per naktį laikau trintų špinatų nuovire. Tiesiog geras tris saujas špinatų sutryniau el. trintuvu, įpyliau apie 250 ml. vandens, šiek tiek acto. Česnakų lukštais apvyniotus kiaušinius sudėjau į puodą, užpyliau paruoštu “kokteiliu” viriau apie 10 minučių nuo užvirimo pradžios ir tame skystyje jau išvirusius kiaušinius laikiau dar per naktį. Tikrai nesitikėjau, kad margučiai gausis tokios sodrios spalvos.
Reklama
  • Na ir kiaušinių dažymas mėlynuoju kopūstu. Tikiu, bandėte ne vienas ir rezultatas kaskart buvo kitoks. Pirmais metais kai pabandžiau kiaušinius dažyti mėlynuoju kopūstu man jie gavosi tokie labai ryškūs, beveik kaip violetiniai, o praėjusiais metais štai tokie blankūs, bet visai gražūs. Nors viską dariau taip pat, nežinau, kodėl toks skirtumas. Mėlynąjį kopūstą sutarkavau burokine tarkele, subėriau į puodą, užpyliau vandeniu, įberiau druskos, įpyliau acto. Į puodą sudėjau kiaušinius, nuo užvirimo pradžios viriau apie 10 minučių, išjungiau kaitrą ir palikau kiaušinius puode dar kelioms valandoms pastovėti.

Mūsų praėjusių metų velykiniai margučiai tokie. Linkime jaukių artėjančių šv. Velykų!

Reklama

Parašykite komentarą

Daugiau