Gaukite mūsų "Android" programėlę!

Gauti iš Google Play

© 2015 - 2024 MB "Lorjus"

„Google Play“ ir „Google Play“ logotipas yra „Google LLC“ prekių ženklai.

“Natūralus baseinas”- kas tai?

Autorius:
Paskelbtas:
Atnaujintas:
20 min.
🍽 2
2,50

Planuojate kasti nedidelį tvenkinį? Norite turėti tokį vandenį kaip nuotraukoje? Tuomet kviečiu paskaityti apie tai, kaip įsirengti natūralų baseiną, kurio vanduo bus krištolinis!

Ko gero visi turintys savo namus su žeme aplink juos yra pagalvoję įsirengti lauko baseiną, tvenkinį, ežerą ar kitokį vandens telkinį. Ir nemaža dalis žmonių taip ir padaro – išsikasa kūdrą arba didelę murziną balą su stačiais kaip kirvis krantais, dažniausiai tam, kad išlyginti plotą aplink namus. Tada tą balą įžuvina, pasodina vieną, kitą leliją ir gaunasi labai gražu!

Reklama
Moliuotas tvenkinio vanduo
Moliuotas tvenkinio vanduo

Deja, dažniausiai iš tokio tvenkinio lieka tik murzina dėmė, kurios vandens skaidrumas per piršto ilgį. Pagrindinė to priežastis yra skubėjimas, ekskavatoriaus mašinisto nesupratimas ir nenoras klausytis, prastas darbų planas ir dirvožemis (molis). Tokią klaidą turime ir mes.

O dar blogiau, kai yra iškasamas mažas “dekoratyvinis” prūdelis ir išklojamas mėlyna PVC plėvele iš “senių” ir yra tikimasi, kad jis “pats išsivalys”. Tada dar jis yra apdedamas lauko riduliais, retesniu atvieju padaromas a la krioklys, kuris vasarą garina vandenį greičiau, nei per klojimo metu trūkusią plėvelę išteka, pastatoma pora kėdžių kavutei ryte prie prūdelio atsigerti, o elementariam filtrui lėšų pagailima. Per pirmas dvi savaites jis labai gražiai sužaliuoja dumbliais, jame užsiveisia uodo lervos, o apie žuvyčių laikymą išvis kalbos būti negali, jame gyventi galėtų nebent krokodilas!

Taigi, dabar apie natūralų baseiną – tai baseinas, kuriame vanduo valomas natūralių biologinių procesų ir priverstinės cirkuliacijos pagalba. Jo dydis pagal paviršiaus plotą gali būti nuo 60 m² iki tiek, kiek kišenė leidžia. Nereikalinga jokia chemija vandeniui išlaikyti švariam ir skaidriam kaip krištolas.

wikipedia.org nuotrauka
Natūralaus baseino schema

Natūralus baseinas susidaro iš dviejų zonų- plaukimo zonos ir regeneracinės zonos. Šios zonos atskiriamos barjeru, regeneracinė zona užpilama 20-40 cm gruntu ir apsodinama vandens augalais kurie padeda mikroorganizmams valyti vandenį ir sukurti eko sistemą. Plaukimo zona dažniausia būna bent 1,70 metrų gylio, bet Lietuvoje rekomenduočiau daryti ne mažiau 2 metrų gylio, regeneracinės zonos pagrindas (be grunto) turėtų būti ne mažiau 1 metro gylio.

Natūralus baseinas gali būti įvairių formų ir stilių. Mažesnius (iki 200 m²) galima daryti su vienu ar keliais stačiais iki dugno krantais, visais krantais nuožulniais iki plaukimo zonos, apvalius, ovalius ir t.t. Darant didesnį (200 m² ir daugiau) įmanoma padaryti kaip ežeriuką su nuožulniais iki dugno krantais, tokiu atvieju nereikia mūryti atraminių sienų plaukimo zonai. Dar vyrauja atskirų (vienas – regeneracijos, kitas – maudymosi) baseinų principas, ypač kalnuotame reljefe, kai vienas baseinas yra aukščiau už kitą, tačiau toks dizainas reikalauja didelių įrengimo investicijų ir elektros sąnaudų vandeniui cirkuliuoti. Yra imanoma padaryti ir taip, kad jis atrodytų kaip įprastas baseinas. Žodžiu, viskas įmanoma jeigu yra lėšų.

Tokiame baseine, priešingai nei įprastame, galima įsirengti paplūdimį su smėliu! Smėlį, taip pat kaip ir gruntą, reikia rinktis atsargiai. Priklausomai nuo karjero smėlis gali būti geras arba užterštas ir netinkamas pilti į vandenį. Mes pasirinkome plautą kvarcinį Anykščių smėlį. Jis brangesnis, bet nėra rizikos pakenkti baseino eko sistemai, o be to, jausmas po kojomis beveik kaip prie jūros.

Sekančiame įraše rašysiu daugiau apie baseino įrengimą ir kaip pasirinkti gruntą regeneracinei zonai. Nepraleiskite ir jau dabar sekite mus Facebook’e ir prenumeruokite naujienas el. paštu (langelį rasite šone esančiame meniu).

Reklama
Natūralus baseinas
Natūralus baseinas
Reklama

Parašykite komentarą

Daugiau