Gaukite mūsų "Android" programėlę!

Gauti iš Google Play

© 2015 - 2024 MB "Lorjus"

„Google Play“ ir „Google Play“ logotipas yra „Google LLC“ prekių ženklai.

Natūralus baseinas, atnaujinimas po trejų metų naudojimo

Autorius:
Paskelbtas:
Atnaujintas:

Taigi, jau treti metai, kaip turime įsirengę natūralų baseiną. Kadangi pastaruoju metu padaugėjo skaitytojų besidominčių tokiu baseinu – pasidalinsiu keletą pastebėjimų ir patarimų ką aš pakeisčiau, jeigų baseiną daryčiau šiandien ir atsakymas į dažniausiai užduodamą klausimą.

Pradėsiu nuo to, kad šie metai yra patys sausiausi per šį laikotarpį ir baseinas gerokai nudžiuvo – kokius 30 cm tai tikrai. Taip pat vanduo šiek tiek susidrumstęs, bet ne žalias ar dumblinas, nors gal tam įtakos turėjo ne tik oras, bet ir tai, kad šiais metais sodinome lelijų ir pabijodami, kad joms trūks maistinių medžiagų jas sodinome su derlinga žeme. Aišku, per tokius karščius baseinas yra naudojamas daug daug aktyviau, nei praeitaisiais metais, kas irgi gerokai prisideda prie vandens drumstumo.

Ką daryčiau kitaip.

  1. Baseiną daryčiau didesnį ir su didesne “turškimosi” zona. Šis trūkumas labai greitai pasijuto, kai vyresnėlis sūnus pasikvietė tris draugus pasimaudyti. Bet iš esmės baseinas tikrai nėra mažas, tad jeigu tiesiog nėra vietos kuo puikiausiai galima daryti ir tokio dydžio (~120 m2) arba net mažesnį, tik tada labiau panašų į tradicinį baseiną.
  2. Krantus daryčiau dar nuožulnesnius. Tai, iš esmės, gautųsi savaime norint įgivendinti pirmą punktą.
  3. Pakraščiuose atkasčiau 5-10 cm giliau, kad būtų galima užpilti daugiau grunto. Šis trūkumas, nors ir dabar išsprendžiamas gan paprastai, bet “išlindo” kai baseinu pradėjo daugiau naudotis vaikai negu suaugusieji. Krantuose, per kuriuos daugiausiai laipiojama ir žaidžiama gruntas išsinešiojo ir dabar matosi membrana. Dabar ten buvo gal 2-3 cm grunto, daugiau iškart nepyliau tam, kad nebūtų gerokai aukščiau, negu likusi teritorijos dalis.
  4. Baseiną daryčiau panašesnį į tvenkinį, be stačių krantų, visą jo dugną nupilčiau smėliu. Tai vėlgi apsiriša su pirmu ir antru punktu. Problema su stačiais krantais yra ta, kad norint juos “apdailinti” tai gali kainuoti labai brangiai: reikia betonuoti dugną, ąžuolo ar maumedžio miediena labai brangi, o kitokia gali greit supūti, nes impregnantu naudoti negalima. O renkantis ne medinę apdailą iškyla problemos dėl ledo.

Įspūdžiai

Maudynės mūsų natūraliame baseine man arčiausiai primena maudynes Trakų Galvės ežere – vanduo minkštutis, skaidrus ir gaivus. Maudytis galima net atsimerkus. Gandrai ir kiti paukščiai taipogi renkasi maudytis būtent baseine, o ne visai šalia esančiame žuvų tvenkinyje. Jame pilna gyvybės – tai oazė įvairiems vandens gyviams: tritonams, varlėms, dūsioms. Ir žalčiai mėgsta jame atsigaivinti, nors turiu pripažinti – pirmąkart juos sutikus tikrai buvo išgąsčio. Šiais metai pasodintos lelijos padovanojo mums puikius žiedus, kiti vandens augalai taip pat malonūs akiai, o vandeninės mėtos – ir nosiai. Anykščių kvarcinio smėlio paplūdimiukas ne ką prastesnis už Baltijos jūros paplūdimius. Tokio baseino niekada nekeisčiau į chemikalų pilną, akis graužiantį, chirurginiu skyriumi smirdžiantį.

Atsakymas į dažniausią klausimą – kiek kainuoja toks baseinas?

Baseino kaina labai individuali, kaip rašiau viename iš senesnių įrašų – mums baseinas, skaičiuojant pagal jo paviršiaus plotą kainavo ~39 eurus už kvadratą. Bet, pakartosiu, tai buvo su 90% pačių darbo jėgos kur tai buvo įmanoma padaryti nesamdant technikos. Taip pat visą projektą ir darbų planą pasidarėme patys. Ši kaina gali radikaliai keistis priklausomai nuo kiekvieno individualaus poreikio, vizijos, apdailos medžiagų ir galimybių patiems prie jo padirbėti.

Tikiuosi mano rašliava padėjo jums apsispręsti, o galbūt netgi išspręsti kilusius klausimus. Tik noriu pabrėžti – aš ne profesionalus tokių baseinų įrengėjas, viskas ką pasakoju yra iš mano pačio konkrečios patirties ir informacijos, kurią radau skaitydamas kitų žmonių, įsirengusių tokius baseinus, patirtis.

Parašykite komentarą

Daugiau