Meduoliniai keksiukai

50 min. 12 >5.00 €

Šių metų žiemos pradžia – man tiesiog tobula. Akis džiugina sniegas, o žandus maloniai kutena šaltukas. Kaip norėtųsi, kad tokia žiema ir išliktų iki pat pavasario.

Žinau, tikimybė maža, todėl su vaikais skubėjome pasidžiaugti sniegu, kurio pas mus iškrito ne taip jau ir mažai. Po žiemos linksmybių lauke, grįžę į namus sugalvojome išsikepti ir ko nors skanaus… Šį kartą kepėme meduolinius keksiukus, kuriuos bekepant namai prisipildė tokio jaukaus, Kalėdas primenančio aromato … kad nesusilaikiau, ir papuošiau juos kalėdiškai.

12 tokių keksiukų iškepti reikės:

150 g. sviesto

3 valgomųjų šaukštų rudojo cukraus

3 valgomųjų šaukštų medaus

150 ml. „Self raising“ miltų

150 ml. „Spelta“ miltų

2 kiaušinių

50 ml. pieno

Pusę 1 arbatinio šaukštelio prieskonių mišinio meduoliams (Malto cinamono, gvazdikėlių, juodųjų pipirų, kvapiųjų pipirų, kardamono, muskatų riešutų)

Žiupsnelio druskos

Kremui:

200 g. sūrio „Philadelphia“

100 g. kambario temperatūros sviesto

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus pudros

Papildomai reikės:

Šiek tiek sviesto kepimo formai patepti

Šiek tiek manų kruopų – kepimo formai pabarstyti

Pabarstukų ar kitokių papuošimų

Pirmiausia pasiruošiame tešlą:

Puode ant silpnos ugnies išlydome sviestą, beriame rudajį cukrų ir nuolatos maišydami šildome kol cukrus ištirps. Įdedame medaus, beriame druskos, meduolių prieskonių mišinio ir išmaišome. Paliekame kelioms minutėms atvėsti. Įmušame kiaušinius, beriame „Self raising“ ir „Spelta“ miltus, įpilame pieno ir išplakame iki vientisos masės.

Paruoštą tešlą supilame į sviestu išteptas ir manų kruopomis pabarstytas keksiukų formeles. Kepame apie 18-20 minučių iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje.

Kol keksiukai kepa pasiruošiame kremą – el. plaktuvu išplakame kambario temperatūros sviestą kartu su cukraus pudra ir sūriu „Philadelphia“. Gautą kremą sudedame į konditerinį švirkštą ir dekoruojame atvėsusius keksiukus.

Meduoliniai keksiukai paruošti. Gražios pirmosios žiemos dienos!

Taip pat skaitykite