Marinuoti žiediniai kopūstai

60 min. 3 > 3.00 €

Praėjęs savaitgalis buvo paskirtas įvairių atsargų žiemai gaminimui. Ir uogienės išsiviriau, ir įvairių sriubos paruoštukų pasigaminau, ir net žiedinių kopūstų užsimarinavau. Marinuotų žiedinių kopūstų receptuką užmačiau pas Dalytę, tik truputį pasikoregavau pagal save, papildomai šio bei to įdėdama.

Labai norėjosi paragauti, nes niekada nieko panašaus neteko ragauti, tad šiandien po kelių dienų laukimo atsidariau viena stiklainiuką ir tikrai pritariu Dalytei – jų skonis tiesiog fantastiškas! Tad jei šiais metais džiaugiatės geru žiedinių kopūstų derliumi ir nesugalvojate ką iš jų gaminti būtinai užsimarinuokite.

Trims tokiems indeliams po 0.5 litro paruošti reikės:

2 nedidelių žiedinių kopūstų

2 vidutinio dydžio morkų

6 nedidelių saldžiųjų pipirų arba paprikų

1 galvutės česnako

12 kvapiojo pipiro žirnelių

Krapų

Marinatui:

800-900 ml. vandens

100 ml. obuolių acto

1 valgomojo šaukšto druskos

4 valgomųjų šaukštų medaus

Gaminame taip:

Pirmiausia pasiruošiame marinatą – į puodą įpilame vandens, obuolių acto, beriame druskos išmaišome ir užviriname. Įdedame medaus, išmaišome ir nukeliame puodą nuo ugnies. Tada pasiruošiame visus kitus produktus – žiedinį kopūstą išskaidome žiedynėliais, morką supjaustome griežinėliais. Imame švarius, iškaitintus stiklainius. Į kiekvieną jų dedame po keletą kvapiojo pipiro žirnelių, keletą česnako skiltelių, morkų griežinėlių, po porą saldžiųjų pipirų ar nedidelių paprikų, įdedame krapų šakelę, ir ant viršaus sudedame žiedinio kopūsto žiedynėlius. Užpilame pasiruoštu marinatu. Stiklainius uždengtais dangteliais dedame į puodą su karštu vandeniu, užviriname, kaitiname ant silpnos ugnies apie 10 minučių. Atsargiai išimame stiklainius, užsukame dangtelius, sudedame stiklainius apverstus dangteliais žemyn ir uždengiame. Paliekame šiltai vėsti per naktį.

Marinuoti žiediniai kopūstai su morkomis ir paprikomis žiemai paruošti. Skanaus!

Taip pat skaitykite