Marinuoti agrastai

15 min. 5 > 3.00 €

Šiais metais džiaugiamės visai nemažu agrastų derliumi. Pavyko ne tik agrastų uogienės išsivirti, bet ir truputį jų ir užmarinuoti. Agrastus marinavau savaitės pradžioje, šiandien po šešių dienų laukimo nekantraudama atsidariau vieną indelį, nes labai jau norėjosi jų paragauti. Agrastai gavosi labai skanūs, tokie, kokių ir tikėjausi – traškūs ir maloniai saldžiai rūgštūs. Turiu nuojautą, kad tas keletas stiklainių su agrastais žiemos gali ir nesulaukti, tad laukiu kol nustos lyti lietus, kad galėčiau keliauti į sodą pasiskinti dar agrastų.

Reikės:

Šviežių agrastų

10 skiltelių česnako

Keleto lauro lapelių

Keleto vyšnių lapelių

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

Keleto gvazdikėlių

Keleto anyžio žvaigždelių

Marinatui:

800 ml. vandens

250 ml. obuolių acto

7 valgomųjų šaukštų cukraus

2 valgomųjų šaukštų druskos

Gaminame taip:

Pirmiausia agrastus švariai nuplauname, nupjaustome juodus snapukus ir uodegytes. Imame švarius iškaitintus stiklainius. Į kiekvieną jų dedame po 2-3 česnako skilteles, po keletą lauro ir vyšnių lapelių, beriame kvapiojo pipiro žirnelius, džiovintus anyžius ir gvazdikėlius. Sudedame agrastus.

Į puodą pilame obuolių actą, vandenį, beriame cukrų ir druską. Kaitiname iki užvirimo. Verdančiu marinatu užpilame agrastus ir gerai užsukame stiklainius.

Dar karštus stiklainius sudedu dangeliais į apačią ir uždengiu storu rankšluosčiu, taip palieku per naktį. Atvėsusius stiklainius laikau šaltai.

Taip pat skaitykite