Maltos mėsos ir žiedinio kopūsto kepinys – “Bomba”

80 min. 6-8 > 8.00 €

Prieš keletą mėnesių viename socialinių tinklų pamačiau žiedinio kopūsto su malta mėsa receptą, kuris man pasirodė labai įdomus. Ilgą laiką šį patiekalą pagaminti vis ruošiausi ir aš. Apsipirkinėdama maisto prekių parduotuvėje ir dėdama į pirkinių krepšelį žiedinį kopūstą, kartu paprašydavau sumalti ir gabalėlį kiaulienos kumpio. Deja, bet dažniausiai gaudavosi taip, kad sekančią dieną pamiršdavau ką planavau gaminti iš to žiedinio kopūsto ir dalis jo nukeliaudavo į pusrytinę kiaušinienę, pietums skirtą sriubą ar troškinį.

Šiandien turėdama visus produktus, pagaliau nusprendžiau ir aš pabandyti jį pagaminti. Recepto jau neberadau, tad teko improvizuoti pačiai. Maltos mėsos ir žiedinio kopūsto kepinys pavyko kuo puikiausiai, gavosi labai skanus ir toks dailiai apvalus, kad vaikai net sugalvojo jam pavadinimą – “Bomba”.

Patiekalui pagaminti reikės:

1 nedidelio žiedinio kopūsto

700 g. malto kiaulienos kumpio

1 galvutės svogūno

1 nedidelės saldžiosios paprikos

1 kiaušinio

Saujos smulkintų svogūnų laiškų, krapų

Mėgiamų prieskonių maltai mėsai pagal skonį

Kambario temperatūros sviesto

Pirmiausia pasiruošiame žiedinį kopūstą:

Imame žiedinį kopūstą, nupjauname lapus. Dedame į puodą su vandeniu, statome ant ugnies ir verdame apie 3 minutes nuo užvirimo pradžios. Apvirusį išimame iš puodo ir paliekame atvėsti. Atsargiai išpjauname kotą

Ruošiame maltą mėsą:

Į dubenį dedame maltą mėsą, beriame smulkintus svogūnų laiškus, krapus, kapotą svogūną, saldžiąją papriką, mėgiamus prieskonius, įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Kepimo indą išklojame kepimo popieriumi ar ištepame sviestu. Imame žiedinį kopūstą, aptepame sviestu ir pabarstome druska, kotu į viršų iki pusės aplipdome maždaug puse kiekiu pasiruoštos maltos mėsos masės, atsargiai apverčiame ir baigiame užlipdyti likusią maltos mėsos masę.

Dedame į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 50 minučių. (Aš šalia žiedinio kopūsto į kepimo indą pridėjau ir storais griežinėliais pjaustytų bulvyčių).

Maltos mėsos ir žiedinio kopūsto kepinys – “Bomba” paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite