Maltos mėsos ir miežinių kruopų kukulaičiai

60 min. 4-6 > 5.00 €

Visada… Na tikrai visada … Virdama pusrytinę kruopų košę vis nenutaikau ir kruopų išsiverdu per daug … Na niekaip neišmokstu nutaikyti ir išsivirti jų būtent tiek kiek reikia. Tai va ir šiandien jų išsiviriau truputį per daug. Teko pagalvoti kaip jas panaudoti, tad pietums buvo maltos mėsos ir miežinių kruopų kukuliai trintų pomidorų padaže. Gavosi tikrai skaniai.

Patiekalui pagaminti reikės:

400 g. maltos mėsos

1 stiklinės virtų miežinių kruopų

1 kiaušinio

1 galvutės svogūno

Mėgiamų prieskonių

Šiek tiek maltų džiūvesėlių

Padažui:

1 skardinės trintų pomidorų konservuotų savo sultyse

1 valgomojo šaukšto sviesto

2 skitelių česnako

1 valgomojo šaukšto miltų

Papildomai reikės:

Šiek tiek sviesto kepimo indui patepti

Pirmiausia pasiruošiame maltos mėsos kukulius:

Į dubenį dedame maltą mėsą, virtas miežines kruopas, kapotą svogūną, įmušame kiaušinį, pabarstome mėgiamais prieskoniais ir išmaišome. Iš pasiruoštos masės formuojame norimo dydžio kukulius, kuriuos kiekvieną apvoliojame maltuose džiūvesėliuose ir dedame į sviestu pateptą kepimo indą.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Kepimo indą su maltos mėsos kukuliais dedame į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame apie 20-25 minutes. Kol kukuliai orkaitėje kepa pasiruošiame padažą – keptuvėje išlydome sviestą, dedame kapotas česnako skilteles, keletą sekundžių pakepiname, beriame miltus, nuolatos maišydami, supilame trintus, konservuotus pomidorus savo sultyse. Vis pamaišydami kaitiname iki užvirimo. Gautą padažą supilame ant maltos mėsos kukulių ir indą su kukuliais ir padažu dar dedame 15 minučių į orkaitę.

Maltos mėsos ir miežinių kruopų kukulaičiai paruošti. Skanaus!

Taip pat skaitykite