Maltos kiaulienos kukulaičiai baltame padaže

45 min. 4 >4.00 €

Mano vaikučiai labai mėgsta kukulaičius, ir visai jiems nesvarbu gaminu juos iš mėsos, daržovių ar varškės, svarbu, kad tik būtų mažučiai ir tikrai bus suvalgyti. Šiandien pietums gaminau maltos mėsos kukulaičius baltame padaže, kuriuos patiekiau su naminiais raugintais agurkėliais ir bulvių koše. Pietūs gavosi išties skanūs ir patiko visai šeimai, ypač vaikams.

35 nedideliems maltos mėsos kukulaičiams pagaminti reikės:

300 g. malto kiaulienos kumpio

1 nedidelės morkos

1 kiaušinio

1 valgomojo šaukšto manų kruopų

Mėgiamų prieskonių maltai mėsai

Saujos smulkintų svogūnų laiškų ir krapų

100 ml. švelniai sūdyto sultinio

Šiek tiek aliejaus kepimui

Padažui:

1 valgomojo šaukšto miltų

1-2 valgomųjų šaukštų sviesto

150-200 ml. pieno

Saujos smulkintų svogūnų laiškų ir krapų

Ruošiame maltos mėsos kukulaičius:

Į dubenį dedame maltą mėsą, smulkia tarkele įtarkuojame morką, beriame smulkintus krapus, svogūnų laiškus, manų kruopas, prieskonius, įmušame kiaušinį ir išmaišome. Keptuvėje įkaitiname aliejų. Iš pasiruoštos masės formuojame nedidelius kukulaičius, kuriuos dedame į keptuvę, apkepame po 5-6 minutes iš abiejų pusių. Įpilame sultinio ir uždengę keptuvę dangčiu troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 15-20 minučių. Dedame į lėkštę.

Ruošiame baltąjį padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą, beriame miltus ir nuolat maišydami supilame pieną. Kaitiname iki užvirimo. Įberiame šiek tiek druskos arba mėgiamų prieskonių, dedame smulkintus krapus ir svogūnų laiškus ir išmaišome. Sudedame maltos mėsos kukulaičius ir keptuvę uždengę dangčiu troškiname apie 10 minučių.

Maltos mėsos kukulaičius patiekiau su bulvių koše ir naminiais raugintais agurkėliais. Buvo labai skanu.

Taip pat skaitykite