“Kūčiukai”

1.5 val. 8 > 1.50 €

Sunku pasakyti, kelintus metus iš eilės planavau kepti kūčiukus, bet vis atidėdavau tai kitiems metams, nes kūčiukų kepimas man atrodė labai sunkus ir sudėtingas, tačiau pasirodo yra visiškai atvirkščiai.

Dalinuosi puikiu, išbandytu tikrų lietuviškų kūčiukų receptu, tokie kūčiukai puikiai tiks ant kūčių stalo,  o iš tokio kiekio kūčiukų užteks ne tik kūčių stalui bet ir bus ką gražiai supakavus pridėti prie dovanėlės.

Kūčiukams iškepti reikės:

500 g. miltų

50 g. aguonų

50 ml. aliejaus

Apie 200 ml. vandens

1 pakelio (7 g.) sausų mielių

50 g. cukraus

Žiupsnelio druskos

Pirmiausia aktyvuojame mieles.

Į puodelį įpilame šilto, bet jokiu būdų ne karšto vandens apie 40 ml. Dedame 2-3 arbatinius šaukštelius cukraus, gerai išmaišome ir tada suberiame sausas mieles. Subėrus mieles, atsargiai išmaišome, kad nebūtų gumuliukų. Ir paliekame kokioms 5 min. Jei mielės tinkamos, tai po penkių minučių mišinys turėtų suputoti (pakilti).

Dideliame dubenyje persijojame miltus.

Sumaišome su druska, cukrumi, aguonomis. Pilame likusį vandenį sumaišytą su aliejumi, pakilusiomis mielėmis. Mediniu šaukštu gerai išmaišome. Rankomis minkyti tol kol tešla nebekips prie rankų. Paliekame šltai uždengtame dubenyje  palikti 1 valandai.

Išimame tešlą iš dubens.

Dedame ant miltais pabarstyto paviršiaus. Atpjauti nedidelį gabalėlį tešlos, jį kočioti rankomis formuojant ploną vivelę. Aštriu peiliu supjaustyti norimo dydžio gabalėliais.

kuciukainekeptiSudėti ant skardos išklotos kepimo popieriumi.

Gabaliukus išdėlioti maždaug 1 cm. atstumu vieną nuo kito. Ikaitintoje orkaitėje iki 200 laipsnių temperatūros kepti 10-12 min. kol švelniai parus.

Skanaus!

 

 

Taip pat skaitykite