Kopūstų sriuba su kiaulienos šonkauliukais

3 val. 4-6 > 6.00 €

Praėjęs savaitgalis pas mus buvo gana lietingas ir vėsus, tai ir pietų norėjosi rimtų ir sočių. Šviežių kopūstų sriuba su kiaulienos šonkauliukais gavosi būtent tokia – labai gardi ir maloniai šildanti. Ruošdama šią sriubą niekur neskubėjau, turėjau laiko, tad nepatingėjau ir keletą valandų viriau naminį sultinį iš kiaulienos šonkauliukų.

Naminiam sultiniui paruošti reikės:

2 galvučių svogūnų

4-5 skiltelių česnako

1 didelės morkos

Maždaug 800 g. kiaulienos šonkauliukų

Maždaug 2.5 litrų vandens

Saujos petražolių

Sriubai:

Trečdalio šviežio batagūžio kopūsto

2 vidutinio dydžio morkų

3 bulvių

Druskos pagal skonį

Saujos krapų

Saujos petražolių

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

Ruošiame naminį kiaulienos sultinį:

Į puodą dedame kiaulienos šonkauliukus. Užpilame vandeniu kad juos apsemtų ir dedame ant vidutinio kaitrumo ugnies. Kaitiname iki užvirimo ir paverdame apie 5 minutes. Nupilame vandenį. Į švarų puodą dedame apvirtus kiaulienos šonkauliukus, česnako skilteles, stabiais griežinėliais pjaustytas morkas, pusiau perpjautas svogūno galvutes, petražoles jei mėgstate. Užpilame šaltu vandeniu ir verdame ant silpnos ugnies apie 2 valandas. Išvirusį sultinį nukošiame. Jei nenorite, kad sultinys būtų riebus, sultiniui šiek tiek pastovėjus, nuo viršaus šaukštu nugraibykite susikaupusius riebalus.

Ruošiame sriubą:

Į puodą dedame šiaudeliais pjaustytas morkas ir kubeliais pjaustytas bulves, kiaulienos šonkauliukus. Užpilame naminiu sultiniu ir nuo užvirimo pradžios verdame apie 8 minutes. Sudedame šiaudeliais pjaustytą kopūstą, krapus, petražoles, kvapiojo pipiro žirnelius, beriame druskos pagal skonį ir dar verdame apie 5-8 minutes kol kopūstas suminkštės.

Jei mėgstate sriubą galima pagardinti grietine. Skanaus!

[vivafbcomment]

Taip pat skaitykite