Koldūnai su maltos mėsos ir kopūstų įdaru

1 val. 4 >2.00 €

Pagaliau vyresnėlio prašymas buvo išgirstas ir pietums buvo naminiai koldūnai su maltos mėsos ir kopūstų įdaru. Koldūnus paruošti namuose nėra labai sudėtinga, o ir į pagalbą visada galima pasikviesti vaikus – juk savo rankomis lipdytus koldūnus jiems valgyti bus kur kas maloniau!

40 tokių koldūnų kaip nuotraukoje paruošti reikės:

200 g. maltos mėsos

100 g. baltagūžio kopūsto

Saujos svogūnų laiškų

Mėgiamų prieskonių pagal skonį

Pusę valgomojo šaukšto sviesto

Tešlai:

400 g. miltų

150 ml. šilto vandens

Šiek tiek druskos

Padažui:

3 valgomųjų šaukštų sviesto

6 valgomųjų šaukštų grietinės

1 arbatinio šaukštelio džiovintų daržovių mišinio

Papildomai reikės:

1 litro sultinio (virimui)

Dar šiek tiek miltų pabarstyti paviršiui

Pirmiausia ruošiame maltos mėsos įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame maltą mėsą, pabarstome mėgiamais prieskoniais ir kepiname kartas nuo karto pamaišydami apie 5 minutes. Suberiame smulkiai pjaustytą šviežią baltagūžį kopūstą ir svogūnų laiškus ir uždengę dangčiu kepame dar apie 5 minutes. Dedame į lėkštę atvėsti.

Ruošiame tešlą:

Dubenyje beriame persijotus miltus ir druską. Viduryje padarome duobutę. Pilame vandenį, ne visą iš karto ir atsargiai minkome tešlą. Išėmus iš dubens, minkome  tol kol tešla paliks minkšta bei elastinga.

Ant miltais pabarstyto paviršiaus plonai kočiojame tešlos gabalėlį.

Išspaudžiame maždaug 3-4 cm. skersmens apskritimus. (Naudojau nuo vaikiškos tyrelės likusį stiklainį). Į vidurį dedame įdaro (maždaug pusę arbatino šaukštelio), užspaudžiame kraštelius suformuodami koldūnėlį.

Puode užviriname sultinį:

Į puodą su verdančiu sultiniu dedame suformuotus koldūnus. Kadangi mano daryti koldūnai buvo labai mažučiai, jiems iškilus į paviršių viriau apie 3 minutes.

Darome padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame grietinės ir pabarstome džiovintų daržovių mišiniu. Šildome iki užvirimo. Patiekiame su išvirusiais koldūnais.

Skanaus!

Taip pat skaitykite