“Įvairios lietuvių liaudies pasakos. Trys Laimės”

Dažnai, šaltais ir tamsiais žiemos vakarais, kartu su vaikais, jaukiai įsitaisę namuose ant minkštos sofos leidžiame laiką su išsirinkta knyga ir puodeliu šiltos žolelių arbatos. Šį kartą norime pasidalinti savo įspūdžiais apie visai nesenai baigtą skaityti knygą “Trys laimės. Įvairios lietuvių liaudies pasakos. “

Mūsų su vaikais laikas, skaitant šią leidyklos “Nieko Rimto” išleistą lietuvių liaudies pasakų knygą “Trys laimės” apie paprastus žmones, neprailgo. Knyga patiko ir man, ir mano ketverių ir devynerių metų berniukams.Tiesa, iš knygoje esančių trisdešimties pasakų, apie paprastų žmonių gyvenimą ir juos ištinkančius keistus įvykius, ne visos sužavėjo mano berniukus. Keletas jų, tiek man, tiek vaikams pasirodė gal kiek per žiaurios. Pastebėjau, kad jų beklausant mano vaikus apėmė baimė ir liūdesys. Gerai, kad dauguma knygoje esančių pasakų buvo linksmesnės, kuriose teisuoliai buvo apdovanoti už gerumą bei nuoširdumą, o šykštūs ponai, tinginiai bei velniai už savo godumą ir suktumą sulaukdavo atpildo.

Skaitydami šias pasakas sutikome ir nemažai mums dar negirdėtų tarmiškų žodžių. Gerai, kad knygos pabaigoje mūsų laukė paaiškinimai, t.y. tarmiškų žodžių žodynėlis. Knygoje taip pat radome lietuvių liaudies mįsles apie pinigus, žmogų ir gamtos reiškinius bei patarles apie išmintį, turtą, ponus ir juoką. Jos vaikams labai patiko.

Už knygą sakome ačiū leidyklai “Nieko Rimto”.

Taip pat skaitykite