„Grietiniečiai“

60 min. 4-6 >4.00 €

„Grietiniečiai“ – tradiciniai ukrainietiški pyragėliai. Dailūs, nedidukai ir labai gardūs. Išorėje traškūs, o viduje kupini minkšto varškės įdaro.

Vakar, pas „Cukrinis avinėlis“ pamačiusi šiuos dailučius pyragėlius, pasiryžau ir aš jų iškepti. Į pagalbą pasikviečiau ir mažiausiąjį šeimos narį. Mažoms rankutėms, kuo puikiausiai pavyko sulipdyti pyragėlius, o taip pat turėjome nuostabų laiką drauge.

Tešlai:

280-300 g. „Self raising“ miltų

1 kiaušinio

100 g. minkšto, kambario temperatūros sviesto

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus

Žiupsnelio druskos

100 g. grietinės

Įdarui:

180 g. varškės

1 valgomojo šaukšto miltų

1 kiaušinio

Šiek tiek vanilinio cukraus

2-3 valgomųjų šaukštų cukraus

Papildomai reikės:

Šiek tiek miltų paviršiui pabarstyti

1 kiaušinio pyragėliams aptepti

Šiek tiek cukraus pudros pyragėliams apibarstyti

Pirmiausia pasiruošiame tešlą:

Į dubenį dedame minkštą, kambario temperatūros sviestą, beriame cukrų, žiupsnelį druskos, įmušame kiaušinį ir ištriname iki vientisos masės. Įmaišome grietinę. Beriame miltus. Aš naudojau „Self raising“ miltus, į juos kepimo miltelių berti jau nebereikia, tačiau jei gaminsite su paprastais miltais, įberkite ir arbatinį šaukštelį kepimo miltelių. Užminkome tešlą ir padedame maždaug 20 minučių į šaldytuvą.

Ruošiame įdarą:

Į dubenį beriame varškę, paprastą ir vanilinį cukrų, miltus, įmušame kiaušinį ir išmaišome.

Ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiojame tešlą ir išspaudžiame apskritimus. Ant kiekvieno apskritimo vidurio dedame maždaug po arbatinį šaukštelį pasiruošto varškės įdaro, perlenkiame perpus ir užspaudžiame.

Dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kiekvieną aptepame kiaušinio plakiniu.Kepame apie 18-20 minučių iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje.

Iškepusius pabarstome cukraus pudra, skanaus!

Daugiau