Cukinijų ir maltos mėsos apkepas

60 min. 4-6 > 5.00 €

Taip jau išėjo, bet šiandien pusryčių ruošti nereikėjo. Vaikai miegojo kaip niekada ilgai, beveik iki dvyliktos valandos, kas jiems yra tikrai nebūdinga. Įprastai, ypač savaitgaliais, vaikai dažniausiai keliasi aštuntą ryto. Tad kol jie saldžiai miegojo aš nusprendžiau pradėti ruošti pietus. Pietums sugalvojau iškepti daržovių apkepą su malta mėsa. Cukinijų ir maltos mėsos apkepas su sūriu gavosi labai skanus ir sotus. Valgėme su grietine.

32 cm. skersmens dydžio apkepui iškepti reikės:

400 g. malto kiaulienos kumpio

1 nedidelės raudonos paprikos

1 galvutės svogūno

1 nedidelės cukinijos

1 nedidelės morkos

1 valgomojo šaukšto sviesto

5 valgomųjų šaukštų manų kruopų

3 kiaušinių

Saujos smulkintų krapų

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

100 g. fermentinio sūrio

3 skiltelių česnako

Druskos pagal skonį

Papildomai reikės šiek tiek sviesto formos patepimui ir manų kruopų arba maltų džiūvesėlių formai pabarstyti.

Pirmiausia pakepiname maltą mėsą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame kapotą svogūną ir smulkintas česnako skilteles, pakepiname apie 3-5 minutes. Dedame maltą mėsą, pabarstome druska, mėgiamais prieskoniais ir kepiname apie 10 minučių. Dedame burokine tarkele tarkuotas morkas ir kubeliais pjaustytą papriką, išmaišome ir dar viską pakepiname apie 5-8 minutes. Paliekame atvėsti.

Orkaitę įkaitiname įki 180 laipsnių temperatūros:

Cukinijas supjaustome plonais šiaudeliais ir apibarstome druska. Paliekiame kelioms minutėms, kad išsiskirtų sultys ir jas nuspaudžiame. Į dubenį įmušame kiaušinius, juos išplakame, beriame manų kruopas, smulkintus krapus, svogūnų laiškus, smulkia tarkele tarkuotą fermentinį sūrį, jei reikia pabarstome druska. Įmaišome pravėsusią pakepintą maltą mėsą su daržovėmis. Kepimo formą patepame sviestu, pabarstome manų kruopomis arba maltais džiūvesėliais. Pilame paruoštą masę ir tolygiai paskirstome.

Cukinijų ir maltos mėsos apkepą kepame apie 35-40 minučių. (Kepiau naudodama orkaitės funkciją kepimas su garais).

Iškepusį apkepą patiekiau su grietine. Skanaus!

Taip pat skaitykite