Burokėlių sriuba su šonkauliukais

120 min. 4-6 >5.00 €

Obuolių sultyse marinuotų burokėlių sriuba su šonkauliukais, kurią labai skanu valgyti su keptomis ar virtomis bulvytėmis, šalia labai tinka ir riekelė juodos duonos.

Puodui sriubos, kurio užteks keturių asmenų šeimai, paruošti reikės:

700 g. kiaulienos šonkauliukų

2 didelių morkų

1 stiklainio (500 ml.) obuolių sultyse marinuotų burokėlių

2 galvučių svogūno

3 skiltelių česnako

700 ml. švelniai sūdyto daržovių sultinio

Keleto laurų lapelių

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

Papildomai šonkauliukų virimui reikės keleto lauro lapelių, kvapiojo pipiro žirnelių ir vandens


Pirmiausia pasiruošiame šonkauliukus:

Šonkauliukus nuplauname, gerai nusausiname ir supjaustome. Į puodą įpilame šiek tiek aliejaus, įkaitiname ir dedame šonkauliukus. Smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles, pabarstome druska, maltais kvapiaisiais pipirais ir kepiname apie 10-12 minučių. Užpilame vandeniu (tiek, kad apsemtų šonkauliukus), įdedame porą lauro lapelių, keletą kvapiojo pipiro žirnelių ir puodą uždengę dangčiu verdame ant silpnos ugnies apie 40-50 minučių. Išimame šonkauliukus. Sultinį perpilame į kitą indą per sietelį ir atidedame.

Ruošiame sriubą:

Į puodą storu dugnu įpilame šiek tiek aliejaus, įkaitiname. Dedame griežinėliais pjaustytus svogūnus. Kepiname apie 3-5 minutes. Dedame burokine tarkele tarkuotas morkas. Pabarstome druska, ir kartas nuo karto pamaišydami kepiname apie 8 minutes. Užpilame daržovių sultiniu (Kartu įpyliau, šiek tiek daugiau nei vieną puodelį, sultinio, kuriame virė šonkauliukai). Dedame šonkauliukus, kvapiojo pipiro žirnelius ir verdame nuo užvirimo pradžios apie 10 minučių. Su visu skysčiu sudedame obuolių sultyse marinuotus burokėlius, išmaišome, ir verdame apie 10 minučių. Į puodą įmetame keletą lauro lapelių, uždengiame puodą dangčiu, palaukiame keletą minučių ir supilstome sriubą į lėkštes, kartu įdėdami ir po porą šonkauliukų.

Patiekiame su keptomis ar virtomis bulvytėmis. Skanaus!

Taip pat skaitykite