Burokėlių lapelių ir žaliųjų žirnelių sriuba

30 min. 4 >4.00 €

Šiandien oras nedžiugino visiškai. Buvo vėsoka, beveik visą dieną pralijo lietus. Nesinorėjo nosies kišti laukan visiškai. Tad su mažuoju tik trumpam nuėjome apžiūrėti savo daržo lysvių, kuriose ne tik sėkmingai sirpsta braškės bet jau auga ir pirmosios daržovės.

Šiek tiek jų prisiskynę grįžome namo ir sugalvojome pietums išsivirti sriubos. Į puodą nukeliavo mūsų užauginti lapiniai burokėliai, jaunos morkytės, švieži žalieji žirneliai ir įvairūs žalumynai. O mažiausio šeimos nario pageidavimu ir maltos mėsos kukuliukai. Sriubos su kukuliukais vaikams vis dar valgosi skaniausiai. Gavosi tokia tikrai soti, vasariška daržo sriuba.

Puodui sriubos, kurio užteks 4 asmenų šeimai, dviems suaugusiems ir dviems vaikams, pagaminti reikės:

Saujos šviežių arba šaldytų žirnelių

Saujos smulkintų lapinių burokėlių

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Saujos smulkintų krapų

750 ml. švelniai sūdyto daržovių sultinio

1-2 nelabai didelių šviežių morkyčių

1 valgomojo šaukšto sviesto

1 galvutės raudonojo svogūno

Maltos mėsos kukuliams:

250 g. malto kiaulienos kumpio

1 galvutės raudonojo svogūno

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

Keleto lauro lapelių

Druskos pagal skonį

Vandens

Pirmiausia pasiruošiame maltos mėsos kukulius:

Į dubenį dedame maltą mėsą, kapotą raudonąjį svogūną, pabarstome druska. Išmaišome. Iš pasiruoštos masės formuojame nedidelius kukuliukus. Puode užviriname vandenį, dedame kvapiojo pipiro žirnelius, lauro lapelius, suformuotus kukuliukus, kuriuos verdame apie 10-12 minučių nuo užvirimo pradžios. Išvirusius išgriebiame ir atidedame.

Ruošiame sriubą:

Puode storu dugnu išlydome sviestą, dedame smulkintą raudonąjį svogūną, pakepiname apie 2-4 minute, beriame tarkuotas morkas, pabarstome druska ir dar keletą minučių pakepiname. Užpilame sultiniu, sudedame virtus maltos mėsos kukulius. Verdame ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 6-8 minutes. Į puodą beriame smulkintus lapinius burokėlius, krapus, žaliuosius žirnelius, svogūnų laiškus ir verdame apie 5-8 minutes.

Jaunų burokėlių lapelių ir žaliųjų žirnelių sriuba su maltos mėsos kukuliais paruošta. Jei mėgstate prieš patiekiant galite pagardinti grietine. Skanaus!

Taip pat skaitykite