Bulvių ir kopūstų košė

30 min. 4 >2.00 €

Šią savaitę „Karantino skonių kelionės“ svečiuojasi Airijoje. Besižvalgant po Airijos virtuvę man susidarė įspūdis, kad airiai, visai kaip ir lietuviai – labai mėgsta patiekalus iš bulvių.

Ši airiška bulvių košė su kopūstais ir šonine paruošiama gana greitai bei nesudėtingai, yra labai gardi ir soti, tad kuo puikiausiai tinka pietums.

Puodui bulvių ir kopūstų košės pagaminti reikės:

4-5 vidutinio dydžio bulvių

Pusę vieno nedidelio šviežio kopūsto

1 galvutės svogūno

100 ml. pieno

25 g. sviesto

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Kelių plonai pjaustytų šoninės riekelių

Gaminame taip:

Pirmiausia pasiruošiame bulves, jas nuskutame, nuplauname, supjaustome kubeliais, dedame į puodą, užpilame vandeniu, pasūdome ir verdame kol išvirs. Kol bulvės verda – gerai įkaitintoje keptuvėje pakepiname plonai pjaustytos šoninės riekeles, atidedame. Į keptuvę kurioje kepinome šoninę dedame kapotą svogūną, pabarstome druska ir keletą minučių pakepiname. Sudedame smulkiai pjaustytą kopūstą, svogūnų laiškus ir vis pamaišydami kepiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 10-12 minučių. Išvirusias bulves nusunkiame, įdedame sviesto ir sugrūdame grūstuve, įpilame pieno ir išmaišome. Paruoštą bulvių košę sudedame į keptuvę su kopūstais, suberiame kepintą smulkiai pjaustytą šoninę ir išmaišome.

Airiška bulvių košė su kopūstais ir šonine paruošta. Skanaus!

Kviečiu užsukti pažiūrėti ką skanaus pagamino:

Inspiration by Andze

Plovas.lt

Samčio užrašai

Skanauk su Aušra

Skanios Bajalių šeimos istorijos

SkirmanteM

Valgė Spalvė

Virtuvės vėjai

Daugiau