Benas Bėrantas “Baubaimė”

Nuotaikingai praleista šeštadienio popietė su naujausia Beno Bėranto knygele “Baubaimė”, po kurios skaitymo mūsų laukė smagūs pokalbiai su vaikais apie baimę ir atsakomybę.

Šioje knygelėje sutikome mums jau gerai iš “Riešutorto” pažįstamus bei vaikų spėtus pamilti veikėjus  – varniuką Kirnį ir voveriuką Tiklį. Pačioje knygos pradžioje sužinojome, kad varniukas bijo tamsos ir joje galimai tūnančio baubo, o voveriukas aukščio. Kartu su vaikais šiek tiek pasikalbėjome apie jų baimes bei leidomės į smagų nuotykį su knygos draugais.

 

 

Neatsiklausę tėvų, varniukas ir voveriukas, nusprendžia keliauti į girią ieškoti pradingusio kamuolio. Kelionės pradžioje eidami jie sutinka nuoširdžią šypseną ne tik vaikams sukėlusius veikėjus – bičių dūzgimo besiklausantį gulinėjantį kiškį Baubą, medų kopinėjantį meškiną Bubilą, pamiškėje šmirinėjančias, laukiančias pakvietimo į šventę vištas. Na ir galiausiai, jau sutemus, akinius pametųsį ir sklindžių prikirtųsį apuoką Saulių, kuris truputį išgąsdina ne tik draugus, bet ir mažuosius skaitytojus. Visa laimė, kad apuokas sotus ir nusiteikęs palydėti pasiklydusius draugus namo.

 

 

Man asmeniškai dar labai patiko ta knygos vieta, kurioje varniuko ir voveriuko tėveliai pasigedę savo vaikų, ne juokais susirūpina bei ima jų ieškoti visoje girioje. Turėjau puikią progą dar kartą su vaikais pasikalbėti apie atsakomybę, paaiškinti  jiems, kad tėveliai labai jaudinasi dėl jų, nežinodami kur jie yra, tad nevalia iš namų išeiti neatsiklausus tėvų, o išėjus būtina pranešti kur eini ir visada grįšti sutartu laiku.

 

 

Knyga išleista leidyklos “Nieko Rimto”, ypač spalvinga bei ryški, gausiai iliustruota Vilijos Kvieskaitės piešiniais, nors rekomenduojama 3-6 metų vaikams, ji patiko ir mūsų trimečiui ir aštuonmečiui, daugiau apie ją sužinoti galite čia.

Taip pat skaitykite