Aluje troškinta triušiena

85 min. 4 > 10.00 €

Vieni labai apsidžiaugė, kiti šiek tiek nusivylė ant pietų stalo išvydę troškintą triušį. Mūsų namuose, mažiausias narys, visada džiaugsmingai sutinka valgyti triušiuką, nes jam labai skanu. Vyresnėliui, nors ir skanu, bet beveik visada valgydamas padūsauja, kad jam labai gaila šių gyvūnų. Tad triušį perku ne taip jau ir dažnai. Ir šį kartą dėdama į pirkinių krepšelį kiek sudvėjojau, bet kadangi buvo labai šviežias ir gražus – nusipirkau.

Triušio priekinius ir užpakalinius kumpelius ištryniau su česnakais, garstyčiomis ir palikau marinuotis kelioms minutėms pasimarinuoti. Sudėjau į kepimo indą, šalia pridėjau daržovių, užpyliau alumi, sultiniu ir pašoviau į orkaitę kepti. Aluje troškinta triušiena gavosi labai gardi.

Patiekalui, kurio užteks keturių asmenų šeimai, pagaminti reikės:

2 priekinių ir 2 užpakalinių triušio kumpelių

1 galvutės česnako

2 valgomųjų šaukštų dižono garstyčių

1 valgomojo šaukšto „Provanso žolelių“ mišinio

1 poro

150 ml. alaus

150 ml. sultinio

4 vidutinio dydžio bulvių

1 morkos

Papildomai reikės šiek tiek sviesto kepimo indui patepti

Ruošiame triušieną:

Dubenėlyje sumaišome tarkuotas česnako skilteles, Provanso žolelių mišinį ir garstyčias. Gauta mase ištriname priekinius ir užpakalinius triušio kumpelius. Paliekame keletai minučių marinuotis.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Kepimo indą ištepame sviestu. Sudedame pusiau perpjautas bulves, priekinius ir užpakalinius triušio kumpelius, ant viršaus dedame griežinėliais pjaustytas morką, porą. Pabarstome druska.

Ant viršaus užpilame nealkoholinio alaus ir sultinio. Kepame įkaitintoje orkaitėje apie vieną valandą.

Aluje troškinta triušiena paruošta. Skanaus!

Taip pat skaitykite