Airiška sodos duona

35 min. 4 >1.00 €

Orams sušilus, mieliau renkuosi laisvą laiką praleisti daržo lysvėse ar šiltnamyje, nei sukinėtis virtuvėje. Užsukti į ją norisi vis rečiau, o užsukus stengiuosi pernelyg ilgai neužsibūti, tad paskutiniu metu gaminu ką nors greito bei lengvo.

O ši airiška sodos duona su sūriu ir svogūnų laiškais būtent tokia ir yra. Ypač lyginant su kitomis duonomis tikrai pagaminama greitai ir paprastai. Iškepusi duona minkšta, puri, sakyčiau mums kiek neįprasto, bet tikrai įdomaus, gero skonio.

Tokiam, nedideliam kepalėliui duonos pagaminti reikės:

1 stiklinės viso grūdo „Spelta“ miltų

1 stiklinės viso grūdo avižinių dribsnių

1 stiklinės kvietinių miltų

200-250 ml. pasukų

30 g. šalto sviesto

Pusę arbatinio šaukštelio sodos

50 g. „Čederio“ sūrio

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Druskos pagal skonį

Pirmiausia pasiruošiame tešlą:

Dubenėlyje sumaišome sodą, druską, persijotus baltus kvietinius ir viso grūdo spelta miltus. Dedame šaltą kapotą sviestą, triname tarp pirštų, kol susiformuos trupiniai. Trupiniuose padarome duobutę į kurią supilame pasukas, beriame tarkuotą sūrį ir smulkintus svogūnų laiškus. Išmaišome ir suminkome tešlą. (Norint, kad duona būtų minkšta nereikėtų minkyti pernelyg ilgai). Ant miltais pabarstyto paviršiaus suformuojame nedidelį kepaliuką ir padarome gilias kryžiaus įpjovas.

Kepame į iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 20-25 minutes. (Aš kepiau įjungusi orkaitės funkciją kepimas su garais).

Airiška sodos duona su sūriu ir svogūnų laiškais paruošta, skanaus!

Taip pat kviečiu užsukti pažiūrėti ką skanaus pagamino:

Inspiration by Andze

Plovas.lt

Samčio užrašai

Skanauk su Aušra

Skanios Bajalių šeimos istorijos

SkirmanteM

Valgė Spalvė

Virtuvės vėjai

Taip pat skaitykite